Festival Svobodne Video Produkcije 2021

Festival Svobodne Video Produkcije 2021 2021-06-03T15:02:00+02:00
Mladinski center Kotlovnica, Fužine 10, Kamnik
Festival Svobodne Video Produkcije 2021
5. 6. 2021
10:00
MC Kotlovnica
Fužine 10, Kamnik
Kamnik 1241
Facebook →

Letošnji 8. festival se bo zgodil v soboto, 5. junija 2021, tokrat zopet v živo. V veliki dvorani Doma kulture Kamnik se bo nekaj urni maraton pričel ob 13. uri. V sklopu festivala bomo k okrogli mizi povabili večkrat nagrajenega mojstra vizualnih učinkov, Luka Leskovška.

Strokovna komisija je pregledala vseh 53 prejetih del, od katerih jih je 46 uvrstila v program. Filmi so razdeljeni v kategorije dokumentarni, eksperimentalni in videospoti ter igrani filmi, vsi pa se potegujejo za festivalsko priznanje Zlata ribica.
Podrobnejši program objavimo v prihajajočih dneh.

FSVP je organiziran v sodelovanju z Domom kulture Kamnik in ob podpori Javnega sklada Republike Slovenije za kulturne dejavnosti – o. i. Kamnik.

V nestrpnem pričakovanju že 8. Festivala svobodne video produkcije!


O festivalu:

Festival svobodne video produkcije (FSVP) je namenjen neodvisnim produkcijskim skupinam in posameznikom, da pokažejo svoja dela in izmenjajo izkušnje s področja video produkcije, ter gledalcem, ki jih zanimajo sveži prijemi neodvisne video produkcije. Festival ni žanrsko opredeljen, iščejo pa se, poleg vsebine, tudi presežki v uporabi produkcijskih tehnik in načinov izdelave del, razvoj video produkcije in deljenje izkušenj.

--------------------------------------------------------------------
Obisk kulturnih prireditev je skladno z Odlokom o začasni omejitvi ponujanja kulturnih storitev mogoč le ob upoštevanju PCT pogoja, torej je dovoljen za osebe s potrdilom o negativnem testu, cepljenju ali prebolelosti COVID-19. Dokazila niso potrebna za mlajše od 18 let, ki se dogodka udeležijo z ožjimi družinskimi člani oz. skrbniki.

Na prizorišče vstopate na lastno odgovornost in prevzemate odgovornost za izpolnjevanje pogojev.

Prosimo za razumevanje.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Spored festivala
13:00 do 18:00 projekcija
18:00 debata z gostom Luko Leskovškom o vizualnih učinkih
19:00 podelitev priznanj
Pridržujemo si pravico do manjših zamud.

Dokumentarni ob 13:00
Od zore do mraka, Špela Mušič 10 min
Vaški klovni - Village clowns, Lea Teraž, Natasha Graves, Jakob Vogrinec, Aleksandra Ihnatovich 8 min
Na svojih nogah, Elena Chiechio 6min
Krasni Novi Dom - 1. del.: ČAS ZA SPREMEMBE, Gašper Markun, Renato Švara 9min
Krasni Novi Dom - 2. del: PRIČAKOVANJA, Gašper Markun, Renato Švara 8min
Krasni Novi Dom - 3. del.: NAŠE HIŠE, Gašper Markun, Renato Švara 9min
Corona dnevi, Violeta Škrabl, 7min
Damjan, Rožana Švara 8min
Ata Vinko, Alenka Šemrov 14min
The Town, Diana Shramchenko 2min

Eksperimentalni/Animirani ob 14:25
Out of nowhere, Andrej Štular 4min
Iščem prijatelje, Iza Štrumbelj Oblak 10min
Valentinovo, Tjaša Tomc 1min
Crossroads, Diana Shramchenko 4min
Unspeakable world, Maria Sorokina 5min
Izolacija, Sasha Ihnatovich 1min
Moja Glava je polna Komarjev in Krav, Matej Ocepek 7min
Gregorjevo, Špela Krajnc in Lea Teraž 4min
Počasi, Rožana Švara 4min
Luč,, Mitja Lovše 2min
Kajenje ubija. (Smoking kills.), Jerca Oblak 9min
Brazgotine, Tjaša Tomc 3min
Round and Round, Tjaša Tomc 1min
Ostani v pogonu!, Mitja Legat 2min

Aktivistični film ob 15:25
A Carved Kingdom, Špela Krajnc 5min
Domovina, Rožana Švara 5min
PAUSA / BREAK, Silvia Viviani 8min
Kam pa kam sloveniJJa?, Brina Fekonja 3min
Hamburger, Shawn Levy in Bojan Krhlanko 2min
Slikarka, Smrt Janšizmu, Aleksander Jakopič 3min

Glasba/Performans ob 15:55
Sreča, Helena Ileršič 9min
A Story About a Man, Gašper Selko 10min
Razmejena, Boštjan Štorman 5min
God's Love, Matic Skušek in Bojan Krhlanko 4min
Kresničke, Goran Završnik 3min
Transhuman, Bojan Krhlanko in Matic Sterle 5min

Igrani ob 16:35
Deset do sedmih/Ten Till Seven, Jan Fabris 12min
Hrabri novi svet, Rožana Švara 4min
Skrivnostna so pota, Aljaž Tepina Sanel Ametovski 7min
All for one and one for all, Filip Peruzović, Žiga Čamernik 4min
Igre s prijatelji, Aljaž Tepina 9min
Korona chat, Tanita Rose 10min
Miklavž, Iztok Žižmond 12min
Newsflash, Filip Peruzović, Žiga Čamernik 4min
Krematorij, Matic škrjanc 6min
Skoraj polnoč/Almost midnight, Jan Fabris 20min